×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
روش تامین مالی جمعی در شهرداری مشهد اجرایی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری «چشم شهر» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، مجید دبیریان در گفتگویی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۳ با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی مقام معظم رهبری، اظهارکرد: در راستای تحقق و پیاده‌سازی این فرمایش و همچنین نقش حیاتی مشارکت همگانی مردم در تحقق این هدفگذاری ملی، یکی از مهمترین مصادیق مشارکت مردم با مشارکت در اجرای پروژه های شهری به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

وی با اشاره به تصویب لایحه استفاده از ابزار تامین مالی جمعی برای پروژه‌های زیرساختی و شهری در جلسه علنی اخیر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، گفت: به واسطه این مصوبه که برای اولین بار در کشور، در شهرداری مشهد اجرایی می‌شود، شاهد تسریع فرآیند توسعه اقتصاد شهری و گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری با استفاده از ابزارهای مالی جدید خواهیم بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری، مشارکت‌ها و مسکن شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: مردمی­­سازی اقتصاد شهری، توسعه متوازن شهر و جذب سرمایه‌های خرد، از دیگر مزایای اجرایی شدن این مصوبه است.

دبیریان در تشریح مصوبه مذکور، تصریح کرد: در روش استفاده از ابزار تامین مالی جمعی، همه مردم می‌توانند در اجرای پروژه‌های شهری، سرمایه‌گذاری نموده و ضمن کمک به اجرای پروژه‌های شهری، در سود آن شریک شوند.

وی گفت: از سوی دیگر، زائران و مجاوران در تمامی مناطق شهری نیز از پیامدهای اقتصادی، زیست محیطی و فرهنگی آن بهره‌مند می‌شوند.

دبیریان افزود: در این راستا، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای استفاده از دیگر شیوه‌های نوین مالی و سرمایه‌گذاری به جدیت دنبال خواهد شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true