×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
سخنگوی شورای شهر مشهد: شهردار در مدیریت شهری تغییر ایجاد کند

به گزارش “چشم شهر”، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: درست که اعضای شورای شهر از پاسخ‌های شهردار قانع نشدند اما این دلیل نمی‌شود که شهردار به طور حتم استیضاح و یا عزل شود. شاید در زمینه سوال‌هایی که قانع نشدیم موضوعات قانونی وجود داشته باشد که شهردار این مشکلات را رفع کند و بتواند اعضای شورا را قانع کند.

وی افزود: ۹نفر از اعضای شورای شهر مشهد در مجموع ۲۰ سوال از شهردار پرسیدند و شهردار در بازه زمانی ۱۰روزه باید پاسخگو می‌بود، در این راستا اگر اعضا قانع شدند استیضاح در کار نیست و پروسه طرح سوال به پایان می‌رسد، اما اگر حتی یک عضو قانع نشود، طرح سوال از شهردار به استیضاح می‌رود که برای استیضاح باید یک‌سوم، یعنی ۵ نفر از اعضا آن را امضا کنند و به هیئت‌رئیسه تحویل دهند.

حاجی‌بگلو  تصریح کرد: زمان تحویل نامه استیضاح پیش‌بینی نشده است و این موضوع بازه زمانی مشخصی ندارد و تنها به تصمیم اعضا بستگی  دارد اما اگر قرار باشد با سرعت انجام شود، باید هفته آینده موضوع استیضاح در دستور کار قرار بگیرد.

سخنگوی شورای شهر مشهد ادامه داد: اینکه چهار نفر یا ۱۰ نفر نسبت به سخنان شهردار قانع نشدند مهم نیست، اصل امضای پنج عضو برای استیضاح مطرح است، اما در مجموع این ۸مخالف و ۲ممتنع پیام روشنی داشت که شهردار نسبت به موضوعات و طرح سوالات اعضا تغییراتی درون مدیریت شهری ایجاد کند تا این مشکلات اصلاح شود.

وی بیان کرد: اینکه شهردار پس از اتمام پاسخ‌ها سالن را ترک کرد،کار درستی بود، زیرا ما قصد رای‌گیری داشتیم. ما به سمتی می‌رویم که درون مدیریت شهری اصلاح و تغییرات در زمینه پروژه‌ها و خواسته‌های قانونی اعضا شکل گیرد. اینگونه نیست که حتما شهردار استیضاح یا عزل شوند، شاید در زمینه سوال‌هایی که قانع نشدیم موضوعات قانونی وجود داشته باشد که شهردار آن‌ها را حل کند، اگر این اتفاق بیفتد کسی مشکلی ندارد.

سخنگوی شورای شهر مشهد درباره  مصوبه ۶۰ سفر رایگان خبرنگاران نیز گفت: هرچه برای رسانه کار انجام دهیم، باز هم کم است؛ زیرا رسانه می‌تواند معضلات و مشکلات را رسیدگی و پیگیری کند. مصوبه شورا به کمیته انطباق ارسال شده و کمیته آن را تایید کرده، به شهرداری نیز ابلاغ شده و منتظر اجرا هستیم، شهرداری موظف است مصوبه شورا را اجرا کند.

خبرنگار: حسین واحدی نسب

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true