×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲  
true
true
لیگ پُر خارجی!

به گزارش «چشم شهر» فصل جدید رقابت‌های جام خلیج فارس از جمله ادوار لیگ برتر است که خارجی‌های زیادی را چه در راس کادر فنی و چه در قامت بازیکن به خود می‌بیند. اگر چه لیگ بیست و دوم می‌تواند به لحاظ رزومه مربیان و بازیکنان خارجی سطح کیفی بالایی را تجربه کند اما عملکرد برخی از آنان تا اینجای کار رضایت بخش نبوده است که همین موضوع می‌تواند دلیلی باشد که از طرفی هم حضور خارجی‌ها را بیهوده ببینیم. در ادامه قصد داریم عملکرد بازیکنان خارجی لیگ برتر در تیم‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم:

صنعت نفت آبادان

برزیلی‌های آبادان از چهار سهمیه خارجی خودشان تنها یک سهمیه را صرف خرید شیرالدین بابایوف مهاجم ۲۳ ساله اهل تاجیکستان کردند که علی‌رغم تکنیک بالا هنوز موفق به عملکرد مطلوبی برای نفتی‌ها نشده است. این مهاجم جوان از شش بازی برگزار شده تنها در هفته سوم رقابت‌ها برای تیم خودش موفق به گل زنی شده است که این آمار برای یک مهاجم می‌تواند نگران کننده باشد.

لیگ پُر خارجی!

تراکتور تبریز

قربان بردیف سرمربی روس پرشور های تبریزی برای پست هافبک و مهاجم دست به خرید ریکاردو آلوز و گوستا واجنین زد که با توجه به عملکرد این بازیکنان به نظر می‌رسد تراکتور دست به خریدهای اشتباه نزده باشد. ریکاردو آلوز هافبک خلاق و خوش تکنیک پرشورها است که در شش بازی اخیر موفق شده چهار پاس گل را به ثبت برساند تا مقتدرانه در صدر جدول پاس گل دهندگان لیگ باشد گوستاواجنین اگر چه موفق به گل زنی نشده است اما در هفته پنجم سازنده گل برای دیگر بازیکنان تراکتور بوده و در ترکیب بردیف جز بازیکنان تاثیر گذار می‌باشد.

آلومینیوم اراک

مهدی رحمتی برای حضور موفق در فصل جدید رقابت‌ها در پست مهاجم زاپاتا و یوئل را خریداری کرد که عملکرد این بازیکنان این گونه نشان می‌دهد که اراکی‌ها در خرید بازیکن خارجی چندان موفق عمل نکرده‌اند. دو مهاجم جوان آلومینیوم در شش هفته گذشته نه در بازی‌سازی موفق بوده‌اند و نه در امر گل زنی خوب ظاهر شده‌اند و همین موضوع سبب می‌شود این بازیکنان را تا به اینجا، کار آمد نبینیم.

لیگ پُر خارجی!

سپاهان اصفهان

طلایی پوشان اصفهان پیش از آغاز لیگ برتر دست به خرید مانوئل فرناندز در پست هافبک، کامسوبا در پست وینگر و رناتو داسیلویرا و جونیور در پست مدافع مرکزی زدند که با گذشت شش هفته از لیگ برتر به جز فرناندز که در هفته دوم برای این تیم موفق به گل زنی شد و در بازی‌سازی‌ها نیز تاثیر گذاری زیادی داشته است، شاهد عملکرد مطلوبی از سوی دیگر بازیکنان این تیم به ویژه کامسوبا نبوده‌ایم. دو مدافع برزیلی سپاهان، لغزش‌های زیادی داشته‌اند که گل به خودی رناتو در مقابل گل گهر بارزترین آن‌ها است و همین موضوع باعث می‌شود خرید زرد پوشان را هم تا حدودی بحث برانگیز ببینیم.

نساجی مازندران

حمید مطهری مثل اکثر مربیان لیگ برتر برای تقویت خط حمله خودش دست به خرید آداما نیانه زد که این مهاجم ۲۹ ساله برخلاف عملکرد مناسب در دیدار دوستانه با خوشه طلایی در لیگ برتر چندان موفق نبوده است این بازیکن اگر چه یکی از مهره‌های قابل اتکا ی حمید مطهری است اما از شش بازی که برای این تیم به میدان رفته است موفق به گلزنی در بازی‌های رسمی نشده تا مهاجم ۲۹ ساله نساجی نیز تا یکی از خارجی‌هایی باشد که به لحاظ کیفی آنچنان که باید و شاید رضایت بخش ظاهر نشده باشد.

لیگ پُر خارجی!

استقلال تهران

آبی پوشان پایتخت فصل گذشته با نظر فرهاد مجیدی دست به خرید عزیزبک آمانوف در پست هافبک، رافائل داسیلوا به عنوان مدافع میانی و کوین یامگا برای تقویت خط حمله خود زدند. خارجی‌های استقلال در این فصل موفق به جلب رضایت ساپینتو شدند و به غیر از عزیز بک آمانوف که هنوز فرصت بازی برای این تیم را پیدا نکرده است دو بازیکن دیگر عملکرد مناسبی از خودشان به جاگذاشته‌اند. کوین یامگا در هفته‌های دوم، سوم و ششم موفق شد علاوه بر پاس گل در گلزنی هم مشارکت داشته باشد تا خط حمله استقلال کمبودی را حس نکند. رافائل نیز یکی از مهره‌های ثابت خط دفاعی ساپینتو است که تا کنون خیال کادر فنی آبی پوشان از بابت دفاع را راحت کرده است.

پیکان تهران

خودرو سازان برای فصل جدید رقابت‌ها در پست مهاجم تصمیم گرفتند با جذب شرزود تمیروف و الوکو جان تازه‌ای به خط حمله خو ببخشند اما این دو بازیکن در شش هفته اخیر توقعات مجتبی حسینی را برطرف نکرده‌اند و علی رغم اینکه فرصت بازی داشته اند اما موفق به گل زنی نشده‌اند. به نظر می‌رسد پیکان دیگر تیم لیگ برتری باشد که در خرید بازیکن خارجی کمی عجولانه عمل کرده است.

لیگ پُر خارجی!

گل گهر سیرجان

بدون تردید یکی از تیم‌هایی که در این فصل با حضور خارجی‌ها دست به خلق شگفتی زده است گل گهر سیرجان است. امیر قلعه‌نویی با حضور گومز در خط هافبک، کیروش استنلی و بایناما در خط حمله به لحاظ مهره کم و کاستی ندارد به ویژه که هر سه بازیکن خارجی ژنرال کیفیت لازم را از خودشان نشان داده‌اند اما جالب است بدانید خارجی‌های گل گهر در شش هفته اخیر بر خلاف حضور در ترکیب این تیم موفق به خلق موقعیت گل یا تاثیر گذاری آن چنانی در بازی نشده‌اند.

ذوب آهن اصفهان

گاندوهای اصفهانی با خرید احسان پنجشنبه در پست هافبک در نظر داشتند کم و کاستی‌های خودشان در فصل گذشته را جبران کنند اما این هافبک جوان و اهل تاجیکستان در شش هفته اخیر در نقش یک بازیکن تاثیر گذار برای سبزپوشان ظاهر نشده است. پنشبه در اکثر دقایق به عنوان یار ذخیره وارد میدان شده و باید دید مهدی تارتار در ادامه دست به احیای این بازیکن خواهد زد یا خیر؟

لیگ پُر خارجی!

فولاد خوزستان

شاگردان جواد نکونام که این فصل در قامت یک مدعی ظاهر شده‌اند تا حدودی گربه سیاه تیم‌ها و لیگ برتر محسوب می‌شوند. فولاد برای لیگ بیست و دوم علاوه بر تمدید با پاتوسی وکولیبالی، در پست دروازه‌بان کریستوفر کنت را جذب کرد تا هم در رقابت‌های آسیایی و هم رقابت‌های داخلی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. موسی کولیبالی یکی از مهره‌های اثر گذار نکونام در خط دفاع است که علاوه بر کارهای دفاعی مشارکت خوبی در حمله دارد و در هفته سوم نیز موفق به گل زنی شده است. آیادا پاتوسی اگرچه نیمکت نشین نماینده خوزستان است اما هر بار به عنوان یار تعویضی راهی میدان شده بار هجومی این تیم را افزایش داده است و مهم‌ترین گل وی تا به اینجا باز کردن دروازه سپاهان دردقایق پایانی بوده است. کنت نیز با توجه به تفکرات دفاعی نکونام عملکرد موفقی داشته اما در مقایسه با دیگر بازیکنان خارجی این تیم انتقادات بیشتری را نسبت به خودش وارد کرده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به عملکرد او در مقابل تراکتور اشاره کرد.

مس رفسنجان

مس رفسنجان به عنوان تیمی که در لیگ برتر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد دست به خرید مهاجمان کهنه کاری همچون پریرا و گادوین منشا زد. در خط دفاعی نیز با جذب جفرسون باهایا از برزیل یک خط دفاعی بی نقص را برای خودش ایجاد کرد. پریرا به جز گل زنی در هفته اول برای مس تاکنون تاثیر مثبت دیگری نداشته است و منشا نیز در طول حضور خودش در شش بازی دستاوردی جز یک پنالتی از دست رفته ندارد
در میان خارجی‌های مس تنها مدافع این تیم تاکنون انتظارات کادر فنی مس را برآورده کرده است و باید دید دو مهاجم زهر دار رفسنجانی‌ها یک فصل موفق را پشت سر می‌گذارند یا خیر؟!

لیگ پُر خارجی!

پرسپولیس تهران

یحیی گل محمدی که درنظر دارد با تیم پر مهره خودش به نوار قهرمانی برگردد تا این لحظه موفق‌ترین سرمربی در انتخاب بازیکن خارجی بوده است. قرمز پوشان با خرید یورگن لوکادیا یک خط حمله زهردار را برای خودشان دست و پا کردند چرا که این مهاجم هلندی با زدن ۴ گل در سه دیدار هم اکنون به عنوان آقای گل لیگ شناخته شده‌است. ولسیانی در پست مدافع میانی یک عملکرد بی نقص از خودش به نمایش گذاشته است و کلین شیت‌های پی در پی بیرانوند این موضوع را ثابت می‌کند. وحدت هنانوف و دیاباته دیگر بازیکنان خارجی پرسپولیس هستند که هنوز فرصت بازی برای‌این تیم را پیدا نکرده‌اند. البته روز گذشته برخی منابع خبری از مصدومیت شش هفته‌ای دیاباته خبر دادند و به نظر می‌رسد حضور این مهاجم در پرسپولیس برای وی خوش یمن نبوده و به این زودی‌ها وی برای قرمزها به میدان نمی‌رود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true